XIV Międzyszkolny Konkurs Juliusz Słowacki – życie i twórczość - organizator - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie
Julia Wróblewska – Kozioł, Weronika Rogowska, Klaudia Kazanowska, Hubert Zając, Adrian Porzuc, Patryk Dudziński, Kinga Żurawska - V miejsce w – opiekun p. mgr Joanna Kahlan
IV Międzyszkolny Konkurs Literacko – Historyczny Ocalić od zapomnienia…
„Mój Bohater Państwa Podziemnego 1939-1956” - organizator - Szkoła Podstawowa nr 24 w Lublinie -
Hubert Zając – laureat - Nagrody Specjalnej Przewodniczącej Jury pani dr Ewy Kurek - opiekun – p. mgr Barbara WanatKatarzyna Grzanka –laureatka - Nagrody Specjalnej ufundowanej przez panią Elżbietę Lisowską wnuczkę gospodarzy, u których ukrywał się kpt. Zdzisław Broński pseudonim „Uskok” - opiekun – p. mgr Barbara WanatJoanna Dołba, Weronika Rogowska, Klaudia Kazanowska, Julia Wróblewska – Kozioł,Klaudia Kamińska, Izabela Antoń, Maja Dudek, Agnieszka Dermanowska, Barbara Skorupska – wyróżnienie - opiekunowie – p. mgr Barbara Wanat, p. mgr Marek Cegłowski
„V Lubelski Konkurs Ortograficzny” -
Jakub Nieściur - finalista - opiekun p. mgr Joanna Kahlan
„Konkursu Wiedzy Ogólnej OMNIBUS” – organizator - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie
Katarzyna Grzanka, Patryk Dudziński, Weronika Rogowska – I drużyna,
Jakub Nieściur, Artur Stęniak, Klaudia Kazanowska -II drużyna - opiekunowie – p. mgr Joanna Kahlan, p. mgr Aleksandra Sadkowska, p. mgr Anna Trela
Konkurs Humanistyczny - organizator – Lubelski Kurator Oświaty –
Jakub Nieściur, Katarzyna Grzanka, Patryk Dudziński – etap okręgowy - opiekun – p. mgr Joanna Kahlan
Ogólnopolski Konkurs „ Z poprawną polszczyzna na co dzień”
Weronika Pytka kl. V "b" - finalistka - opiekun – p. mgr Elżbieta Figura
Agnieszka Dermanowska kl. V "a" - wyróżnienie - opiekun p. mgr Elżbieta Figura
Ogólnopolski Konkurs „ Z poprawną ortografią na co dzień” -
Jakub Machnowski kl. V "a" -finalista - opiekun p. mgr Elżbieta Figura-
Ogólnopolski Konkurs „ Stefan Kardynał Wyszyński obrońca krzyża i wiary”
Weronika Pytka kl. V "b" - I miejsce -opiekun p. mgr Elżbieta Figura
Wojewódzki Konkurs Literacki” O koronę świętej Jadwigi”
Weronika Pytka kl. V "b" - I miejsce - opiekun p. mgr Elżbieta Figura
Międzyszkolny konkurs językowy „ Lubelskie potyczki z Językiem Polskim”
Artur Stępniak kl. VI "c" - I miejsce - opiekun p. mgr Elżbieta Figura
X Lubelskie Spotkania z Poezją Jana Pawła II
Jakub Nieściu kl. VI "c" - wyróżnienie - opiekun p. mgr Elżbieta Figura
XLVI Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej - organizator - Kurator Oświaty, MDK nr 2 "Pod Akacją" ul. Grodzka-
Damian Boryga kl. VI "c" - laureat - opiekun p. Maria Żmudzka
Adrian Porzuc kl. VI "c" - wyróżnienie - opiekun p. Maria Żmudzka
Marta Sosnowska kl. III "a" - wyróżnienie - opiekun p. Maria Żmudzka
Międzyszkolny Konkurs Poezji Regionalnej "Lubelszczyzna - godna Europy Ojczyzna" - organizator - Gimnazjum nr 14 w Lublinie, Związek Literatów Polskich -
Adrian Porzuc kl. VI "c" - I miejsce - opiekun p. Maria Żmudzka
Marta Sosnowska kl. III "a" -III miejsce -opiekun p. Maria Żmudzka
XXXIII Wojewódzki Mały Konkurs Recytatorski - organizator - Centrum Kultury w Lublinie
Adrian Porzuc kl. VI "c" -II miejsce -opiekun p. Maria Żmudzka
III Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny Poezji Marii Konopnickiej i Juliana Tuwima
organizator- Szkoła Podstawowa nr 52 w Lublinie-
Adrian Porzuc kl. VI "c" - I miejsce - opiekun p. Maria Żmudzka
Konkurs Recytatorski „Rymy dla Marszałka” organizator - Kurator Oświaty, MDK nr 2 "Pod Akacją" ul. Grodzka-
Artur Stępniak - kl. VI "c" - I miejsce - opiekun p. Maria Żmudzka
XVIII Międzyszkolny Konkurs Poezji K. I. Gałczyńskiego - organizator - Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie -
Artur Stępniak kl.VI c - III miejsce - opiekun p. Maria Żmudzka