Informacje Ogólne GALERIA

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny

W roku szkolnym 2009/2010 przy Szkole Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny został utworzony oddział przedszkolny.

Godziny pracy:
Odział przedszkolny pracuje 9 godzin - od 7.00 do 16.00

Ramowy rozkład dnia w oddziale przedszkolnym:

7.00 – 8.00 – schodzenie się dzieci, zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci, zabawy muzyczno-ruchowe, rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci, czytanie książek, czynności opiekuńcze, zajęcia dodatkowe ( religia, logopedia, język angielski, tańce).

8.00 – 13.00 - realizacja 5 godzinnej podstawy programowej wg ustawy.
Co najmniej 1/5 czasu należy przeznaczyć na zabawę (w tym czasie dzieci bawią się swobodnie, przy niewielkim udziale nauczyciela);
Co najmniej 1/5 czasu dzieci spędzają w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku itp. (organizowane są tam gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe itd.);
Najwyżej 1/5 czasu zajmują różnego typu zajęcia dydaktyczne, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego;
Pozostałe 2/5 czasu nauczyciel może dowolnie zagospodarować (w tej puli czasu mieszczą się jednak czynności opiekuńcze, samoobsługowe, organizacyjne i inne).

13.00 – 16.00 – zabawy ruchowe, ćwiczenia grafomotoryczne, utrwalanie wierszy i piosenek, ćwiczenia indywidualne, słuchanie bajek i opowiadań, zabawy dowolne na świeżym powietrzu i w sali, inne zgodnie z potrzebami dzieci, zajęcia dodatkowe (religia, logopedia, język angielski, tańce).

Szczegółowy regulamin oddziału przedszkolnego znajduje się w Statucie Szkoły w paragrafie 47a.

Dla potrzeb oddziału przedszkolnego przygotowano nową salę na drugim piętrze. Wyposażono ją w nowe meble przystosowane do dzieci sześcioletnich oraz odpowiednie pomoce dydaktyczne.

Jesień to piękna pora roku. Kiedy za oknem jest ładna pogoda bawimy się na placu zabaw. Chodzimy na spacery do parku, na skwer, a potem swoje wrażenia przedstawiamy w pracach plastycznych.

Jeżeli na dworze siąpi i kapie deszcz, jest smutno to wesoło bawimy się na sali gimnastycznej.

11listopada – Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy biorąc udział w akademii. Przygotowaliśmy również piękną na której umieściliśmy wykonane przez siebie godła naszego kraju oraz spotkaliśmy się z ułanem w MDK nr 2 przy ul. Bernardyńskiej.

Święta Bożego Narodzenia to czas kolędowania i spotkań opłatkowych. Wzięliśmy udział w Wigilii Starego Miasta. Zaśpiewaliśmy tam piękne kolędy.

Świąteczny czas to również „ Mikołajkowe czytanie” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Zaproszeni goście przeczytali nam wzruszające i zabawne historyjki związane ze świętami i zimą.

Pięknie wyglądają nasze aniołki, a my przygotowaliśmy dla rodziców „ Jasełka”. Wszyscy bardzo się staraliśmy i rodzicom bardzo się podobało. Podzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Te wspólnie przeżyte chwile nastroiły nas na świąteczny czas.

W czasie Dni Otwartych gościliśmy nasze koleżanki i kolegów z przedszkoli. Wspólnie bawiliśmy się i pracowaliśmy, a następnie goście obejrzeli naszą szkołę i przygotowany specjalnie dla nich pokaz naszych osiągnięć i umiejętności – przedstawienie, tańce, piosenki, recytacje i pokazy sportowe.

W kwietniu uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Został zasadzony dąb upamiętniający wydarzenia w Katyniu w czasie II Wojny Światowej oraz „ Drzewko Papieskie” ku czci Papieża Polaka Jana Pawła II.

W świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs „ Żyjmy zdrowo, kolorowo”. Wzięliśmy w nim udział, bo wiemy, że należy się zdrowo odżywiać, jeść dużo owoców i warzyw a mało słodyczy. Należy dbać również o odpowiedni strój w różnych porach roku, a także dużo przebywać na świeżym powietrzu.

Do Świąt Wielkiej Nocy przygotowywaliśmy się w czasie lekcji religii, a także podczas szkolnych rekolekcji. Pani katechetka wyjaśniała  na czym polega czas Wielkiego Postu oraz jakie wydarzenia będą miały miejsce podczas Wielkiego Tygodnia.

Lubimy słuchać ciekawych książeczek. Pani bibliotekarka zorganizowała dla nas spotkania z Misiem Uszatkiem. Poznawaliśmy jego przyjaciół oraz przygody wspólnie z nimi przeżywane. Słuchaliśmy również bajeczek jakie Uszatek opowiadał swoim przyjaciołom.

W szkole miło mija nam czas. Uczymy się, bawimy, robimy piękne prace plastyczne. Pięknie wyposażona sala pozwala nam ciekawie spędzać czas na zabawach tematycznych, oglądaniu książek i poznawaniu zasad grania w gry planszowe.

Z okazji Dnia Dziecka również odbyło się czytanie bajek. Najbardziej podobało nam się i jednocześnie zadziwiło Kaszubskie Abecadło, które zaśpiewała nam Pani Dorota Bujnowska z MDK nr 2. Rysunki znajdujące się na pięciolinii oznaczają różne wyrazy, często dla nas niezrozumiałe. Jest to język kaszubski używany w regionie Kaszub w naszym kraju.

Przy naszej szkole został przygotowany plac zabaw dla dzieci w ramach programu „ Radosna Szkoła”. Odbyło się uroczyste otwarcie placu i my również wzięliśmy udział w tej uroczystości. Zaśpiewaliśmy piękną piosenkę o Lubelskim Koziołku.

Dla naszych rodziców przygotowaliśmy piękną uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszyscy pięknie wystąpili, a rodzice byli bardzo wzruszeni. Bardzo również podobały im się przygotowane przez nas upominki.

Jesteś tutaj: Start Archiwum Informacje Ogólne GALERIA