poniedziałek, 04 29th

Nasze Działania

Higiena i Ekologia

HIGIENA ( programy realizowane przez szkolny personel medyczny)

Nazwa działania

Krótki opis

Odbiorcy

Czas realizacji

Higiena osobista i higiena otoczenia

Program systematycznego sprawdzania czystości uczniów – stanu skóry oraz ubrania.

Klasy 0- VI

Profilaktyka wszawicy

Pogadanki skierowane do uczniów oraz rodziców na temat higieny głowy, zasad unikania zarażenia pasożytem połączone z systematyczną kontrolą stanu skóry głowy uczniów.

Klasy 0- VI, rodzice

Cały rok

Profilaktyka próchnicy, higiena jamy ustnej

Profilaktyka fluorkowa (fluoryzacja) przeprowadzana 6 razy w roku szkolnym połączona z pogadankami na temat właściwej higieny jamy ustnej oraz znaczenia fluoryzacji.

Klasy I- VI

6 razy w roku szkolnym

EKOLOGIA

Nazwa działania

Krotki opis

Odbiorcy

Czas realizacji

„Dbamy o środowisko”

Poznanie zasad właściwego zachowania się w środowisku naturalnym. Metody i sposoby ochrony środowiska. Uwrażliwienie na segregację odpadów. Wskazanie pozytywnego wpływu dbania o środowisko na zdrowie człowieka.

Klasy IV - VI

„Planeta Energii” - W krainie prądu elektrycznego

Celem programu jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, w tym źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu, niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych czy nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

Rok szkolny

HIGIENICZNIE ZDROWO I SPORTOWO - EDYCJA DLA KLAS I-III - GALERIA