poniedziałek, 04 29th

Krótki opis

Odbiorcy

Czas realizacji

Higiena osobista i higiena otoczenia

Program systematycznego sprawdzania czystości uczniów  stanu skóry oraz ubrania.

uczniowie z oddziału 0 i z klas I- VII

Profilaktyka wszawicy

Pogadanki skierowane do uczniów oraz rodziców na temat higieny głowy, zasad unikania zarażenia pasożytem połączone z systematyczną kontrolą stanu skóry głowy uczniów.

uczniowie z

klas I-VII

rok

szkolny 2017/2018

Profilaktyka próchnicy, higiena jamy ustnej

Profilaktyka fluorkowa (fluoryzacja) przeprowadzana 6 razy w roku szkolnym połączona z pogadankami na temat właściwej higieny jamy ustnej oraz znaczenia fluoryzacji.

uczniowie z oddziału 0 i z klas I- VII

rok szkolny 2017/2018

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Projekt edukacyjny przeznaczony dla klas I- II, przygotowany przez Instytut Blend-a-med. Oral- B, kontynuowany w szkole jako program pt. Biały ząbek. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie pozytywnych nawyków w zakresie dbania o higienę jamy ustnej.

uczniowie klas I- II

rok szkolny 2017/2018

Quiz pt. Choroby zakaźne i pasożytnicze  w formie gry internetowej Kahoot

Edukacja w formie zabawy. Wyposażanie uczniów w wiedzę na temat chorób zakaźnych i pasożytniczych.

klasy V

II semestr roku szkolnego 2017/2018

Udział w programie profilaktycznym Wybierz zdrowie, pomóż sobie .

Program podejmuje temat zdrowego stylu życia oraz omówienie zasad higieny poszczególnych układów narządów. Realizowany jest na lekcjach przyrody.

Klasy IV- VI

Między nami kobietkami

Spotkanie z zaproszonym gościem panią Bożeną Pytka i uczennicami klas V i VII. Ma na celu omówienie przemian i problemów wieku dojrzewania oraz wyrobienie właściwych nawyków higienicznych.

uczennice

klas V- VI

22 maja 2018

Konkurs Higienicznie, zdrowo i sportowo

Konkurs realizowany jest w dwóch edycjach: dla uczniów klas I- III i IV- VII. Celem konkursu jest promowanie zdrowego, higienicznego stylu życia.

uczniowie z klas I-

9 stycznia i 14 czerwca 2018

Pogadanki wychowawców podczas zebrań z rodzicami.

Przypominanie zasad, których należy przestrzegać dbając o zdrowie dziecka w wieku szkolnym np. prawidłowa postawa ciała podczas odrabiania lekcji, choroby przenoszone drogą kropelkową- jak ich uniknąć itp.

rodzice uczniów oddziału 0 i klas I- VII

EKOLOGIA

Nazwa działania

Krótki opis

Odbiorcy

Czas realizacji

Realizacja programu Ekolog- Ja we współpracy ze Strażą Miejską

Program realizowany jest przez Straż Miejską. Celem programu jest kreowanie odpowiedzialności dzieci za swoje środowisko i zdrowie, uświadomienie pozycji człowieka w przyrodzie, jego wpływu na środowisko i zależności od środowiska.

uczniowie z klasy III b i I a

22 listopada 2017

Wycieczka do MPWiK

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak woda pobierana z miejskich studni trafia do naszych domów. Wycieczka wzbogacona została pogadanką na temat pozytywnego wpływu oszczędzania wody na środowisko, zależności pomiędzy czystym środowiskiem a jakością wody oraz rolą jaką woda pełni w naszym organizmie.

uczniowie

z klas I- III

18 czerwca 2018

Zbiórka makulatury

Uczniowie na lekcji przyrody lub biologii są instruowani jak segregować odpady oraz które surowce można przetwarzać.

Kontynuacją edukacji są regularne zbiórki makulatury.

cała społeczność szkolna

Ekologiczny Lublin

Uczniowie pod opieką nauczyciela przyrody oraz wychowawców świetlicy biorą udział w akcji polegającej na sprzątaniu miasta poprzez zbiórkę śmieci.

uczniowie

z klas I- VI

22 kwietnia 2018

Dostarczanie informacji na temat ekologicznego stylu życia za pomocą gazetek ściennych

Listopad został mianowany miesiącem ekologicznego stylu życia. Rozważania na temat ekologii podsumowała gazetka ścienna wzbogacona o prace uczennic klasy VII przedstawiające największe zagrożenia ekologiczne dla naszej planety.

uczniowie oddziału 0

i klas I- VII