poniedziałek, 04 29th

Nasze Działania

Zdrowie psychiczne, społeczne i duchowe

ROK SZKOLNY 2017/2018

ZDROWIE PSYCHICZNE, SPOŁECZNE I DUCHOWE

Nazwa działania

Krótki opis

Odbiorcy

Czas realizacji

Edukacja dotycząca szkodliwości nikotyny, alkoholu, napojów energetyzujących.

Rozpowszechnianie informacji za pomocą gazetek ściennych, pogadanek, filmów edukacyjnych.

uczniowie oddziału 0 i klas I- VII

rok szkolny 2017/2018

Diagnozowanie zagrożeń dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Przeprowadzenie badania ankietowego diagnozującego czynniki ryzyka i chroniące przez zażywaniem substancji psychoaktywnych przez uczniów. Badaniem objęto uczniów i rodziców.

uczniowie klas

V- VII

rodzice uczniów

z klas I- VII

styczeń 2018

Debata profilaktyczno- wychowawcza Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie.

Program ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń zdrowotnych, konsekwencji prawnych i społecznych wynikających z sięgania po używki. Działanie było realizowane we współpracy z Komendą Miejską Policji .

klasa VII b,

rodzice

13 kwietnia 2018

Realizacja programu Nie spal się na starcie

Program Fundacji Aflofarm, realizowany przez wychowawców podczas godzin wychowawczych. Kampania polega na wyświetleniu filmu edukacyjnego i pogadance. ma na celu powstrzymanie młodych ludzi przed sięgnięciem po

pierwszego papierosa.

uczniowie

klas VII

20 kwietnia 2018

Współpraca z Akademią Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna

Program polegający na wspieraniu ucznia przez wolontariusza podczas cotygodniowych spotkań. Zajęcia mają na celu pomoc uczniom w osiąganiu sukcesów, przezwyciężaniu trudności i rozbudzanie motywacji.

12 uczniów z klas I- V

rok szkolny 2017/2018

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne

Zajęcia miały na celu wyposażanie uczniów w umiejętności z zakresu nazywania i rozpoznawania uczuć i emocji, skutecznej komunikacji, asertywności, empatii i współpracy.

klasy: I a, II a, II b, III c

październik 2017- marzec 2018

Spektakl Kuba i Buba czyli savoir vivre dla dzieci

Spektakl w humorystyczny sposób uczy zasad dobrego wychowania.

uczniowie z klas 0- I

16 października 2017

Spektakl Karolcia. Historia o niebieskim koraliku

Spektakl przekazuje uniwersalne wartości i uczy tego, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne, jak otrzymywanie.

Maska Lwa

Cykl spotkań organizowanych przez Dom Słów Teatr NN. Celem warsztatów jest wyposażenie uczniów w umiejętność wyrażania emocji.

II semestr roku szkolnego 2017/2018

Savoir vivre dla dzieci-konkurs

Konkurs zorganizowany przez wychowawców świetlicy dla uczniów klas II i III. Celem działania było zachęcenie uczniów do przestrzegania zasad kulturalnego zachowania i poszerzania ich wiedzy na ten temat.

uczniowie klas II- III

10 kwietnia 2018

Realizacja programu Bądź kumplem, nie dokuczaj z udziałem Straży Miejskiej

Program porusza tematykę relacji koleżeńskich, negatywnego wpływu agresji na atmosferę w klasie oraz zalet płynących z bycia kumplem.

uczniowie z klasy I a i I b

Rozwijanie dobrej praktyki jaką jest czytelnictwo- konkurs Rodzinne czytanie

Edycja poświęcona 700-letniemu Lublinowi i Zbigniewowi Dmitrocy.

uczniowie oddziału 0 i klas I- III

listopad 2017

Prelekcja przedstawiciela policji p. Doroty Bieleckiej.

Prelekcja dla uczniów na temat agresji i przemocy rówieśniczej oraz bezpieczeństwa w szkole.

uczniowie

z klas IV

13 kwietnia 2018

Prelekcja prof. Agnieszki Lewickiej Zelent

Wykład i warsztaty poświęcone zagadnieniu mediacji w szkole.

rodzice i nauczyciele

Zajęcia Gospodarowanie czasem

Zajęcia prowadzone przez wychowawców, wdrażające uczniów do efektywnego gospodarowania czasem i przezwyciężania prokrastynacji.

Cykl zajęć Bajki z morałem

Zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej oraz w czasie pracy w klasie, z wychowawcą. Polegają na czytaniu dzieciom bajek oraz wspólnym omawianiu płynącego z nich morału.

Wspólnie czytamy najmłodszym

Członkowie Klubu czytelnika w ramach wolontariatu szkolnego czytają najmłodszym- uczniom z oddziału 0 oraz przedszkolakom z Przedszkola nr 4.Inicjatywa ma na celu przekazywanie pozytywnych wzorców najmłodszym przez starszych kolegów oraz integrację społeczności szkolnej.

uczniowie z klas VI i VII

Spektakl pt. Ony

Oglądanie spektaklu wychowawczo- profilaktycznego pt. Ony, który wskazuje świat uczuć i emocji dziecka wychowywanego w rodzinie alkoholowej oraz jego trudną drogę do dorosłości.

uczniowie z klas V- VII

Udział w Korowodzie międzypokoleniowym

Inicjatywa kończąca Tydzień dialogu międzypokoleniowego. Nasi uczniowie byli jedną z najliczniejszych reprezentacji szkolnych. Działanie to miało na celu rozbudzanie poczucia tożsamości lokalnej oraz integracji międzypokoleniowej.

uczniowie z klas 0- IV

27 kwietnia 2018