Osiągnięcia humanistyczne

ROK SZKOLNY 2014/2015

II Edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „W hołdzie bohaterom" - organizator - Gimnazjum nr 9 w Lublinie im. cc. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora",Fundacja Niepodległości,
Konkurs odbył się pod honorowym  patronatem: Stanisława Gogacza Senatora Rzeczpospolitej Polskiej, Wojewody Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Żołnierzy AK WiN, Instytutu Pamięci Narodowej O/Lublin, Grupy Historycznej „Radosław”, ZHR, NSZZ „Solidarność” Region Środkowowschodni.
Aleksandra Gziut kl. VI "a" -
laureatką w kategorii prac literackich - opiekun p. Barbara Wanat

VI Międzyszkolny Konkurs Historyczno – Literacki Ocalić od zapomnienia…” Mój Bohater Państwa Podziemnego 1939 – 1956” - organizator Szkoła Podstawowa nr 24 w Lublinie
Karolina Kowalczyk