Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie

Uczniowie klas IB z wychowawczynią Urszulą Zawadzką i II B z wychowawczynią Elżbietą Kozłowską zostali zaproszeni przez p. Ewelinę Kruszyńską z Warsztatów Kultury Brama Grodzka do realizacji Projektu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efektem tych działań było przygotowanie publikacji pt. „Miasto dla dzieci”, w której możemy się przekonać jak dzieci postrzegają przestrzeń miejską. Warsztaty w ramach projektu obejmowały następującą tematykę:
1. Dostępność przestrzeni miejskiej
2. Zrównoważony transport
3.Kim jest architekt
4. Zieleń w mieście
5. Porządek w mieście
6.Odpoczynek w mieście
7. Estetyka przestrzeni miejskiej
8. Place zabaw
9. Sztuka w przestrzeni publicznej
10. Udział w życiu społecznym.

Miały one w większości formę zabawy, wytworów plastycznych, zajęć twórczych. Gotowa publikacja jest już dostępna na stronie naszej szkoły. Przystępnie podane treści i zabawne, inteligentne ilustracje będą doskonałym pretekstem do wspólnych zabaw i poznawania miasta oraz pomocą w objaśnianiu zagadnień dotyczących przestrzeni miejskiej dla każdego zaangażowanego rodzica. Z „Miasta dla dzieci” skorzystają również pedagodzy. Poszczególne rozdziały publikacji są napisane tak, by ułatwić tworzenie scenariuszy zajęć edukacyjnych i uatrakcyjnić szkolne spacery i wycieczki.

Miasto dla dzieci

Jesteś tutaj: Start Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie Projekt stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Miasto dla dzieci"