Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie

„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania

W drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu unijnego pt. „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych w Gminie Lublin” wdrażanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Realizacja unijnego projektu zostanie zakończona na przełomie listopada i grudnia 2012roku.
W ramach realizacji projektu nasi uczniowie zostali objęci dodatkowymi zajęciami wspierającymi w rozwoju i rozwijającymi ich zainteresowania i uzdolnienia. W czasie zajęć zostało zrealizowanych dużo wspaniałych pomysłów i powstało wiele ciekawych prac. Uczniowie podczas zajęć bawiąc się ćwiczyli pamięć, wyrabiali spostrzegawczość, ćwiczyli koordynację ręki, oka, analizę i syntezę wzrokowo – słuchową wyrazów, wzbogacali swój zasób słownictwa, doskonalili umiejętność budowania zdań i dłuższych wypowiedzi pisemnych, ćwiczyli ortografię, rozwijali wiedzę i umiejętności matematyczne. Dzięki pracy w grupie u dzieci kształtował się nawyk do skoncentrowania się na swoim zadaniu i dobrego zorganizowania swojej pracy. Uczyli się formułowania problemu i analizowania możliwości uzyskania jego optymalnego rozwiązania. Wykorzystując dotychczasową wiedzę i umiejętności cały czas działali, sami decydując, w jaki sposób wykonają zadanie. Poszerzyli swoją wiedzę w różnych dziedzinach oraz zdobywali wiadomości i informacje, które można wykorzystać w praktyce. Korzystali z multimedialnych encyklopedii, słowników, poradników i Internetu co sprzyjało i uczyło szybkiego wyszukiwania informacji. Uczniowie są bardzo zadowoleni z tych zajęć i czekają na następne projekty realizowane w naszej szkole.

GALERIA - nasze prace

GALERIA - Lublin moje miasto

GALERIA - Śladami lubelskich legend

Jesteś tutaj: Start Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania