Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie

Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nasza Szkoła po raz drugi bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, który jest realizowany w 40 miastach w całej Polsce.

Program filmowy projektu podzielony jest na grupy wiekowe – szkoła podstawowa klasy I-III i klasy IV-VI.

W ramach każdej grupy wiekowej przygotowane zostały różne cykle filmowe, odpowiednie do etapu rozwoju. Projekcje odbywać się będą raz w miesiącu w Teatrze Starym od października do kwietnia.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona poruszanemu w filmie zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję do spotkania z filmoznawcami, dziennikarzami, wykładowcami akademickimi i animatorami kultury oraz możliwość kontaktu z różnymi spojrzeniami na film, metodami jego analizy, różnymi sposobami mówienia o kinie.

Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, natomiast starsi – w dyskusjach dla chętnych.

Jesteś tutaj: Start Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej