poniedziałek, 05 20th

ROK SZKOLNY 2008/2009

Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu i jego książkach

Dnia 16.10.2008 r. o godzinie 12.30 w naszej szkole przeprowadzony został konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu i jego książkach pt. „ Wędrówka ze Stasiem i Nel”. Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna w związku z obchodzonym w październiku MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Uczestnikami konkursu były klasy V oraz VI. W rozgrywkach wzięło udział po trzech przedstawicieli z każdej klasy. Konkurs miał na celu sprawdzenie znajomości biografii i twórczości Henryka Sienkiewicza przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 24, a w szczególności opanowania przez dzieci treści oraz problematyki powieści pt: „W pustyni i w puszczy”.
Organizatorom konkursu przyświecało również pragnienie rozbudzenia w uczniach zainteresowań twórczością Henryka Sienkiewicza oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole. Istotnym elementem wspomagającym organizację konkursu było stworzenie przestrzeni edukacyjnej w formie wystawy informacyjnej dotyczącej twórczości pisarza. Zadania konkursowe charakteryzowała duża różnorodność. Należały do nich np. test wiedzy o Henryku Sienkiewiczu, krzyżówka, układanie ilustracji z puzzli, łamigłówka literowa, pisemny konkurs błyskawiczny oraz wykonanie plakatu zachęcającego do przeczytania książki pt: „W pustyni i w puszczy. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem dokładając wszelkich starań by drużyna uzyskała jak największą liczbę punktów.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, oceną poszczególnych zadań i wyłonieniem laureatów czuwała komisja w składzie:

Pani Dyrektor Irena Pogoda, Pani Elżbieta Figura, Pani Aleksandra Kasperek, Pani Justyna Skubisz.

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2008/2009 Konkursy Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu i jego książkach