piątek, 05 17th

ROK SZKOLNY 2013/2014

Wycieczka do lasu kl. III 13/14

Dnia 17 października klasy III  wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Elżbietą Kozłowską i panią Anną Godzisz wybrały się na wycieczkę do lasu.

Na miejscu spotkaliśmy się z panem Tomkiem, który był naszym przewodnikiem po lesie.

Wszyscy dostaliśmy karty pracy, na których zapisywaliśmy swoje obserwacje. Zwracaliśmy uwagę na gatunki drzew i krzewów, rozpoznawaliśmy je  po pokroju, liściach, owocach. Określaliśmy rodzaj lasu, omawialiśmy warstwową budowę lasu, zbieraliśmy leśne skarby. Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy lasu, chłonęliśmy jego zapach.

Po dłuższym spacerze dotarliśmy na polanę, gdzie rozpaliliśmy ognisko, aby się trochę ogrzać.

Wycieczka udała się, a my pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Z leśnych skarbów, które przywieźliśmy do szkoły wykonaliśmy ciekawe kompozycje.

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2013/2014 Wydarzenia klasowe Wycieczka do lasu kl. III 13/14