piątek, 05 17th

ROK SZKOLNY 2013/2014

Warsztaty Kultury 13/14 - Lekcje sztuki 2

Dnia 19 listopada 2013 roku klasa III "a" wraz ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Kozłowską wybrała się na kolejne zajęcia - Warsztaty Kultury w ramach projektu edukacyjnego "Lekcje sztuki". Tym razem uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia pt. " Dlaczego Picasso malował dziwolągi ?" Dowiedzieli się, że w dziejach sztuki również zdarzały sie rewolucje wywracające "do góry nogami" obowiązujące zasady. "Perspektywa" w malarstwie? Nikt  się nią nie przejmował. Śledząc, jak zmieniało się malarstwo na przełomie wieków dzieci zapoznały się z twórczością  Picassa i ideą kubizmu w malarstwie. Po bardzo ciekawej prezentacji wszyscy uczniowie spróbowali namalować kubistyczny portret i "dokończyć dzieło mistrza". Efekt był zaskakujący.

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2013/2014 Wydarzenia klasowe Warsztaty Kultury 13/14 - Lekcje sztuki 2