piątek, 05 17th

ROK SZKOLNY 2014/2015

Pierwsza pomoc z wolontariuszami PCK

W środę 18 marca 2015 r w naszej szkole  gościliśmy wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy spotkali się z uczniami klas VI na sali gimnastycznej. Temat spotkania dotyczył udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia np. wypadku samochodowego,  omdlenia, krwotoku z rany, oparzenia czy złamania . Wolontariusze zadbali, by każdy pokaz był jak najbardziej wiarygodny. Brali w nich także udział sami uczniowie. Chętni przypomnieli ważne telefony alarmowe.
Jak zawsze podczas takich spotkań, uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2014/2015 Wydarzenia klasowe Pierwsza pomoc z wolontariuszami PCK