ROK SZKOLNY 2016/2017

Żywa lekcja przyrody

Żywa lekcja przyrody”

W dniu 10.05.2017 r. (środa) odbyła się w naszej szkole żywa lekcja przyrody. Uczestniczyli w niej uczniowie z kl. IV, V, VI.

Lekcja miała na celu przekazanie jak największej ilości informacji związanych z terrarystką, zachowaniem zwierząt, trybem życia, sposobem przetrwania oraz anatomią.

Główną atrakcją całego pokazu był bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Prawie wszystkie przedstawione zwierzęta uczniowie mogli dotknąć, pogłaskać, potrzymać na rękach oraz zrobić sobie z nimi niezapomniane zdjęcia. Uczniowie zadawali też wiele pytań, świadczących o zainteresowaniu pokazem, wzbudzającym u niektórych silne emocje.

Bohaterami pokazu byli:

- Python Molurus bivittatus - Pyton tygrysi ( odmiana barwna orange-albino)

- Epicrates cenchria maurus - Boa tęczowy Kolumbijski

- Boa constrictor – boa dusiciel

- Iguana Iguana Red - Legwan zielony ( odmiana barwna Red )

- Chamaeleo Calptratus - Kameleon Jemeński

- Anolis Equestris - Anolis Kubański

- Pogona Vitticeps - Agama brodata ( odmiana barwna yellow)

- Physignathus cocincinus – agama błotna

- Heterometrus Petersii - Skorpion

- Cardisoma Armatum - Krab tęczowy

- Mauremys reevesii - Żółw chiński

- Brachypelma smithi – ptasznik czerwonokolanowy

- Coati - Ostronos Rudy

Szczególną sympatią cieszył się Ostronos Rudy (ssak z rodziny szopowatych) którego uczniowie mogli pogłaskać lub prowadzić na smyczy. Wielu z uczestniczących w pokazie uczniów pokonało strach przed obcowaniem z gadami, wielu się zachwyciło, niektórzy koniecznie chcą je hodować u siebie w domu.

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2016/2017 Żywa lekcja przyrody