wtorek, 04 30th

Jesteśmy certyfikowaną Szkołą Promującą Zdrowie!

W roku 2015 złożyliśmy akces do Programu Szkoła Promująca Zdrowie. Podjęliśmy kompleksowe działania skierowane do całej społeczności szkolnej mające na celu promocję szeroko rozumianego zdrowia. Działaliśmy w następujących obszarach: aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, zdrowie psychiczne i emocje, bezpieczeństwo i zdrowie fizyczne, ekologia.

We współpracy ze środowiskiem lokalnym, np. Strażą Miejską, Policją, Aqua Lublin, specjalistami z poradni psychologiczno-pedagogicznych, Wydziałem Oświaty i Wychowania, Stowarzyszeniem Wiosna, Sanepidem uruchomiliśmy projekty edukujące rodziców, uczniów i nauczycieli w aspekcie promocji zdrowia.

Nasze działania przyniosły zamierzony efekt. Podjęte przez nas inicjatywy podniosły świadomość prozdrowotną całej naszej społeczności i zostaliśmy oficjalnie ogłoszeni placówką, której leży na sercu zdrowe życie uczniów, rodziców i nauczycieli.

W dniu 7 listopada 2017 roku zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie, który odebraliśmy podczas doniosłej uroczystości z rąk  prezydenta Lublina, pana Krzysztofa Żuka. Dokument odebrała pani dyrektor Barbara Wanat, szkolny koordynator Monika Nieściór oraz uczniowie:  Olga Tychmanowicz, Aleksander Czajkowski i Nataniel Lipski, uczniowie klasy 2b.

Naszym kolejnym celem jest uzyskanie certyfikatu wojewódzkiego, więc nie ustajemy w staraniach.

Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć!

Jesteś tutaj: Start Wiadomości Jesteśmy certyfikowaną Szkołą Promującą Zdrowie!