Zajęcia otwarte

W oczekiwaniu na cud

W dniu 10. 12. 2011r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 24 w Lublinie widowisko słowno- muzyczne „W oczekiwaniu na cud”, połączone ze wspólnym kolędowaniem zaproszonych rodziców i dzieci.
Prowadzącą osobą była pani mgr Grażyna Laskowska, osobami pomagającymi były pani mgr Dorota Ostrowska oraz pani mgr Urszula Wójcik. Uczestnikami  przedstawienia były dzieci z klas II i III oraz zespół chóru.
Celem tego artystycznego przedsięwzięcia było :
-rozwijanie zmysłu estetycznego, wrażliwości i spostrzegawczości,
- kształtowanie umiejętności wyrażania swoich emocjonalnych przeżyć za pomocą słowa, środków plastycznych i muzycznych,
- rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych,
- przygotowanie do uczestnictwa w życiu kulturalnym,
- zachęcanie uczniów do podejmowania aktywności twórczej,
- kształtowanie umiejętności poszanowania pomysłów i indywidualnej postawy wobec sztuki,
- doskonalenie umiejętności koncentracji uwagi i skupienia na danym żądaniu,
- odkrywanie przyjemności z wyrażania samego siebie poprzez dzieło sztuki,
- sięganie do korzeni, tradycji, kształtowanie więzi międzypokoleniowej.

W scenariuszu  wykorzystane były treści wierszy, teksty kolęd, pianino, magnetofon, płyty z kolędami, symbole świąteczne, elementy dekoracyjne, stroje  i zimne ognie.

Widowisko zostało powtórzone dla Rodziców i uczniów klas I -III 13 stycznia 2012 roku.

Jesteś tutaj: Start Zajęcia otwarte W oczekiwaniu na cud