piątek, 05 17th

Przemocy NIE

W tym roku pedagodzy naszej szkoły nawiązali współpracę ze Strażą Miejską w Lublinie, co zaowocowało wzbogaceniem oferty działań profilaktycznych skierowanych do uczniów oraz rodziców.

W październiku  przedstawiciel Straży Miejskiej Starszy Inspektor pan Bartłomiej Stępski spotkał się z rodzicami naszych uczniów i nauczycielami w ramach szkolenia  „Stop- dopalaczom”.

Następnie oddziaływania profilaktyczne skierowaliśmy do uczniów, realizując program profilaktyczny „Przemocy NIE”. Jego głównym celem jest eliminowanie zachowań agresywnych poprzez wypracowanie sposobów przeciwdziałania agresji. Ma on na celu także zbudowanie poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów i wyposażenie ich w wiedzę na temat praw człowieka oraz procedur postępowania w przypadku łamania zasad. Program ten kładzie nacisk na wykształcenie w uczniach postawy odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo oraz umiejętności przewidywania skutków własnych zachowań. Warsztaty dla uczniów klas V i VI, które odbyły się 6 grudnia, poprowadziły przedstawicielki Straży Miejskiej: specjalista pani Magdalena Sielewicz i młodszy strażnik pani Marta Mścisz.