wtorek, 05 07th

Informacje Ogólne rok szkolny 2012/13

W roku szkolnym 2012/2013 zostały utworzone 2 oddziały przedszkolne dla dzieci pięcioletnich i sześcioletnich: 9-godzinny funkcjonujący w godzinach od 7.00 do 16.00i 5-godzinny od 11.30 do 16.30.

W codziennej pracy kierujemy się myślą, że w każdym dziecku drzemie ogromny potencjał, a naszym zadaniem jest rozwinąć indywidualne, dziecięce zdolności oraz przygotować przyszłego ucznia do bezstresowego przejścia przez próg szkoły.

W rozwijaniu zdolności pomaga nam szeroki pakiet zajęć dodatkowych w których dzieci realizują swoje marzenia takich jak: rytmika, taniec współczesny, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia plastyczne, rytmiczno-muzyczne, zajęcia z żywym instrumentem. Dostęp do większości zajęć jest dla dzieci bezpłatny i realizowany bądź na terenie szkoły, bądź w pobliskich domach kultury, dzięki czemu każdy mały człowiek może odnaleźć swój talent czy rozbudzić swoją ciekawość światem.

Przedszkolaki korzystają z naszego wewnętrznego placu zabaw jak i z boiska szkolnego, a w deszczowe lub zimne dni chodzą na salę gimnastyczną, w pełni wyposażoną w sprzęt sportowy posiadający niezbędne atesty, dostosowany do potrzeb małego dziecka.

Wyżywienie dzieci odbywa się na terenie stołówki szkolnej gdzie dzieci korzystają ze śniadań od g. 8.30 i obiadów od g. 11.30. Odpłatność za obiady w tym roku szkolnym to 3 zł.

Dzieci z obydwu oddziałów objęte są systemem wspierania pomocy psychologiczno-pedagogicznej i korygowania ewentualnych opóźnień rozwojowych. Wszystkie dzieci, w zależności od potrzeb objęte są profesjonalną opieką logopedyczną i psychologiczną na terenie szkoły jak i współpracującej ze szkołą Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną nr 4 przy ul. I Armii Wojska Polskiego 1. W ramach współpracy z poradnią rodzice mogą korzystać nieodpłatnie z konsultacji, diagnozy i terapii na terenie poradni lub uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem i pedagogiem na terenie szkoły.

Poprzez stosowanie skutecznych metod nauczania dajemy naszym dzieciom możliwość osiągania wymaganych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego wyników w ich rozwoju. Sprawdzone metody, nowatorskie rozwiązania, otwarta na nowe wyzwania koncepcja pracy sprawia, że dzieci kończąc edukację przedszkolną mają świetny start w przyszłość, są pewne swoich umiejętności, zdolne, bogate w doświadczenia, ciekawe nowych wyzwań.

Jesteś tutaj: Start Archiwum Informacje Ogólne rok szkolny 2012/13