wtorek, 05 07th

Aktualności w klasie "0" w roku szkolnym 2012/2013

AKTUALNOŚCI 2012/2013

Pracę w roku szkolnym 2012/13 rozpoczęliśmy od organizacyjnego wstępnego Zebrania dla Rodziców, które odbyło się tuż po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego oraz kolejnego zebrania które odbyło się kilka dni później, w którym omówiliśmy zasady współpracy z naszą placówką oraz przedstawiliśmy program pracy na obecny rok szkolny.

W ramach aktywnego spędzania czasu we wrześniu i październiku spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu uczestnicząc w spacerach po okolicy i wesołych zabawach na naszym placu zabaw. W tym czasie odwiedziliśmy również Muzeum Wsi Lubelskiej, w którym nie tylko zwiedzaliśmy obiekty skansenowskie, ale też spacerowaliśmy po niezwykle urokliwym terenie obserwując przyrodę i tutejsze zwierzęta.

W listopadzie odbyła się lekcja edukacyjna przeprowadzona przez studentki stomatologii dotycząca higieny jamy ustnej, w której dzieci zweryfikowały swoje dotychczasowe doświadczenia i poznały wiele ciekawostek medycznych.

14 listopada aktywnie uczestniczyliśmy w obchodach dnia strażnika drogowego, w których występem artystycznym podziękowaliśmy pani przeprowadzającej dzieci przez przejścia dla pieszych prowadzących do naszej szkoły.

22 listopada odbyły się Andrzejki, w których dzieci poznały tradycje związane z tym dniem oraz bawiły się w rytm muzyki współczesnej razem z instruktorem tańca. Rada Rodziców przygotowała dla dzieci słodki poczęstunek i napoje, dzięki czemu zabawa była „pyszna”.

Grudzień i styczeń przeznaczyliśmy na intensywną naukę, uczestniczyliśmy w wyjściach do Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 przy ulicy Grodzkiej i MDK Nr 2 przy ulicy Bernardyńskiej. Hartowaliśmy się w czasie zabaw na śniegu, lepiąc bałwany, rzucając się śnieżkami czy robiąc orły w śniegu. Zajęliśmy się również przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia, czego finałem było przygotowanie wzruszających „ Jasełek” dla rodziców i społeczności szkolnej, czy wspólnej z rodzicami wigilii.

Początek lutego był dla nas wspaniałą okazją do wcielenia się w postaci z bajek, baśni czy współczesnych kreskówek, po to by bawić się na wspólnym z klasami młodszymi balu karnawałowym na dużej sali gimnastycznej naszej szkoły. Nasi kochani rodzice przygotowali dla nas wspaniały poczęstunek, dzięki czemu nasze karnawałowe szaleństwo będziemy długo wspominać.

W lutym wzięliśmy udział w projekcie prozdrowotnym „Zdrowo - kolorowo” , gdzie wykazaliśmy się dużą wiedzą o zdrowym odżywianiu się, a nawet wygraliśmy „zdrowe” nagrody.

Marzec to czas wyczekiwania pierwszych oznak wiosny. Ponieważ nie zechciała przyjść na czas, zajęliśmy się codziennymi czynnościami, jak: zajęcia dydaktyczne, ćwiczenie dobrych manier na stołówce, zabawy dowolne w których szlifujemy swoje charaktery i nawiązujemy wspólne przyjaźnie. Przez cały okres szkolny wykazujemy się kreatywnością, ćwiczymy wyobraźnię i fantazję wykorzystując bogatą bazę pomocy szkolnych i zabawek.

W kwietniu wzięliśmy udział w obchodach Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Wraz z pochodem składającym się z dzieci z różnych szkół i przedszkoli oraz osób dorosłych w różnym wieku, przeszliśmy długą trasę zaczynając od uroczystości pod Ratuszem, kończąc na wspólnym zdjęciu na schodach pod lubelskim Zamkiem.

Jesteś tutaj: Start Archiwum Aktualności w klasie "0" w roku szkolnym 2012/2013