wtorek, 05 07th

Aktualności w Oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2015/2016

W bieżącym roku szkolnym Oddział Przedszkolny funkcjonuje w godzinach od 7.00 do 17.00.

Z dziećmi pracują wychowawczynie: Agnieszka Mroczek, Renata Ślusarczyk, Urszula Wójcik i pomoc nauczyciela p. Krystyna.

Szkoła położona w jest w samym centrum miasta, otoczona zielenią, wyposażona w boisko szkolne wraz z kolorowym i bezpiecznym placem zabaw.  Sala wyposażona jest w nowoczesne meble, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci, ciekawie zaprojektowane kąciki zainteresowań, które inspirują dzieci do podejmowania różnorodnych form aktywności, ale także pomoce dydaktyczne i zabawki. Posiadamy multimedialne środki dydaktyczne (komputery, telewizor, tablica interaktywna), sprzęt rekreacyjno – sportowy wykorzystywany na zajęciach WF i gimnastyki korekcyjnej, które prowadzone są w specjalnej sali gimnastycznej przystosowanej dla młodszych dzieci. Wyżywienie dzieci odbywa się na terenie stołówki szkolnej, gdzie dzieci korzystają ze smacznych i zdrowych posiłków przygotowywanych na miejscu. Całe zaplecze szkoły sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Dzieciom w naszej placówce staramy się tworzyć warunki do poznawania, odkrywania, przeżywania oraz działania w kontaktach ze środowiskiem społecznym i przyrodniczym. Swoją działalność ukierunkowujemy na kształtowanie w naszych wychowankach i w najbliższym środowisku postaw proekologicznych i prozdrowotnych. Ważną kwestią jest dla nas również zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa i kształtowanie u przedszkolaków postaw prospołecznych – życzliwości, otwarcia na drugiego człowieka, kultury bycia.

Dziecko zaciekawione otaczającym światem, chętnie podejmuje wyzwania związane ze zdobywaniem nowych wiadomości i umiejętności zarówno na zajęciach obowiązkowych określonych w podstawie programowej jak i w czasie zajęć dodatkowych takich jak: rytmika, język angielski (w odpowiedniej klasopracowni), plastyka, zajęcia z żywym instrumentem, taniec współczesny. Zajęcia te są realizowane bądź na terenie szkoły, bądź w pobliskich domach kultury. Na wniosek rodziców zorganizowaliśmy także lekcję religii.

Rozwój dzieci opieramy na różnorodnych propozycjach, w których znajdzie się miejsce na ciekawe wycieczki edukacyjne i spacery, wyjścia do kina, teatru i muzeum, czynny udział w akademiach i apelach szkolnych, cykliczne wyjścia do pobliskich domów kultury (MDK Nr 1 i MDK Nr 2), organizowanie imprez klasowych i szkolnych np. Jasełek, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Andrzejek, Mikołajek, balu karnawałowego itp.

Dzieci potrzebujące dodatkowego wsparcia w rozwoju niektórych umiejętności zaproponowaliśmy zajęcia korygujące: gimnastykę korekcyjną, zajęcia wg. metody Ruchu Rozwijającego Sherborne, logopedię i zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Wszystkie dzieci, w zależności od potrzeb objęte są profesjonalną psychologiczną na terenie szkoły jak i współpracującej ze szkołą Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną nr 4 przy ul. I Armii Wojska Polskiego 1. W ramach współpracy z poradnią rodzice mogą korzystać nieodpłatnie z konsultacji, diagnozy i terapii na terenie poradni lub uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem i pedagogiem na terenie szkoły a także podnosić swoje kompetencje wychowawcze w „Szkole dla rodziców”.

SYLWETKA ABSOLWENTA Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 24 w Lublinie

Dziecko:

• jest radosne, aktywne i pewne siebie;
posiada wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej-
jest gotowe do podjęcia nauki w szkole:

ma rozwinięte kompetencje społeczne umożliwiające współdziałanie z rówieśnikami oraz dorosłym, rozumie, akceptuje i toleruje drugiego człowieka;
zna elementarne zasady ruchu drogowego i bezpiecznie porusza się po drodze;
podejmuje działania przyjazne przyrodzie;
jest samodzielne w zakresie samoobsługi, dba o zdrowie, higienę własną i otoczenia;
uczestniczy w twórczych przeżyciach artystycznych: muzyka, plastyka, teatr;
orientuje się w schemacie własnego ciała i przestrzeni, liczy i grupuje obiekty w sensowny sposób oraz formułuje uogólnienia;
jest zainteresowane nauką czytania i pisania;
• potrafi określić swoje miejsce w rodzinie, dostrzega jej wartość i znaczenie;
• wie, że jest Polakiem, Europejczykiem, zna i szanuje symbole narodowe;

• jest ciekawe otaczającego świata, chętnie podejmuje wyzwania związane ze zdobywaniem nowych wiadomości i umiejętności;

Jesteś tutaj: Start Archiwum Aktualności w Oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2015/2016