wtorek, 05 07th

Projekty - oddział przedszkolny

W oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie jest realizowanych szereg programów i działań na skalę ogólnopolską i wojewódzką. Realizują one szeroko pojęte cele edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne.

Oto one:

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś.
Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Czas realizacji programu: rok szkolny 2014/2015 r.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Czyste powietrze wokół nas” - program przedszkolnej edukacji antytytoniowe.

Założenia programu:

1. Ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.
  2. Program ten jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów.
  3. Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych.
  4. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Program może być rozszerzony na środowisko lokalne.

Struktura programu.

Program skierowany jest do dzieci i składa się z pięciu zajęć warsztatowych.

Tytuły zajęć:

I. Wycieczka.
II. Co i dlaczego dymi.
III. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
IV. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
V.  Jak unikać dymu papierosowego?

„Deutsch-Wagen-Tour” to po prostu kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia.

Zadaniem projektu jest motywowanie uczniów i inspirowanie nauczycieli – stawiamy więc na niekonwencjonalne metody i na naukę poprzez śmiech i zabawę. Deutsch-Wagen-Tour został nagrodzony certyfikatem „EUROPEAN LANGUAGE LABEL" – europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Jesteś tutaj: Start Archiwum Projekty - oddział przedszkolny