poniedziałek, 04 29th

Odbiorcy

Czas realizacji

"Edukacja dla rodziców"

Prelekcja dr I. Siudema dotycząca budowania właściwej relacji z dzieckiem, systemu wychowawczego oraz współczesnych zagrożeń utrudniających proces wychowawczy.

Rodzice i opiekunowie, nauczyciele

Tutoring szkolny

Tutoring to metoda edukacji zindywidualizowanej, opierająca się na bezpośrednim spotkaniu tutora z uczniem. Jest to proces nakierowany na integralny rozwój podopiecznego, obejmujący wiedzę, umiejętności i postawy. Tutoring to metoda kształcenia i rozwijania osobowości ucznia, poprzez indywidualną relację z tutorem.

Klasy VI

II semestr

2015/

Program profilaktyczno – wychowawczy       „Spójrz inaczej”

Program profilaktyczny uczący dzieci rozumienia siebie i innych, rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb i wyrażania emocji w konstruktywny sposób, lepszego radzenia sobie z różnymi problemami, umiejętności dobrego współżycia innymi  i znajdowania w sobie oparcia w trudnych sytuacjach tak, aby w przyszłości nie sięgać po środki uzależniające.

Klasy I - VI

Cały rok szkolny

Akademia Przyszłości-współpraca ze Stowarzyszeniem WIOSNA

Nowatorski projekt pomocy dzieciom, które nie radzą sobie z nauką, przeciwdziałający wykluczeniu społecznemu. Każdy uczeń podczas cotygodniowych, indywidualnych, atrakcyjnych  zajęć, ćwiczy pod okiem swojego tutora ( wolontariusza). Oprócz co tygodniowych zajęć w szkole, uczniowie uczestniczą również we wspólnych eventach. Dziecko dostaje własny Indeks Sukcesów, w którym tutor wpisuje każde nowe osiągnięcie dziecka. Uczniowie osiągają lepsze wyniki w nauce, odzyskują wiarę w siebie. W każdym roku z takiej formy pomocy korzysta 10 – 12 osób.

Klasy I - IV

Rodzice wytypowanych uczniów

Cały rok szkolny - raz w tyg. spotkanie z wolontariuszem + wspólne inicjatywy

Metody efektywnego uczenia się

Cykl zajęć wdrażających praktyczne sposoby korzystania z potencjału intelektualnego każdego ucznia wspomagające proces zdobywania wiedzy.

Klasy IV

I semestr

1 raz /tyg.

„Trening umiejętności społecznych”

Program autorski - Zajęcia socjoterapeutyczne skierowane do uczniów zagrożonych niedostosowaniem społecznym, a także przejawiających negatywizm szkolny lub problemy adaptacyjne w zespole klasowym. Celem zajęć jest wyposażenie uczniów w umiejętności poprawiające  funkcjonowanie w środowisku szkolnym jak i pozaszkolnym.

Klasy  III - VI

Zajęcia dla jednej grupy trwają 1 semestr

Działalność szkolnej sekcji szachowej

Celem zajęć jest pogłębianie  umiejętności matematycznych uczniów szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.

Uczniowie klas I - III

1 godz./