Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie

Bezpieczne Interneciaki

Od września 2013 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez IAB Polska „Bezpieczne Interneciaki”.

Celem projektu jest zorganizowanie akcji informacyjnej dla dzieci i ich rodziców uświadamiającej potencjalne zagrożeniach płynące z sieci.
Projekt współfinansowany jest z środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Ideą przyświecającą projektowi jest propagowanie bezpiecznego korzystania z sieci przez uczniów.
Celem prowadzonych zajęć w klasach I - VI jest:

• Zapoznanie uczniów z portalami edukacyjnymi kształcącymi umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • Poznanie przez uczniów zasad bezpiecznego i efektywnego korzystania z Sieci.

Projekt  «Bezpieczne Interneciaki» jest szeroko zakrojoną akcją edukacyjną, której celem jest uświadamianie rodzicom i dzieciom zagrożeń jakie może nieść z sobą Internet. Przy wsparciu strony rządowej, podmiotów zrzeszonych w IAB Polska oraz partnerów akcji chcemy informować w jaki sposób nasze dzieci mogą korzystać z całego potencjału medium jakim jest Internet w sposób bezpieczny.