Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie

Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W tym roku szkolnym nasza Szkoła po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”,

który jest realizowany w 40 miastach w całej Polsce.

Program filmowy projektu podzielony jest na grupy wiekowe – szkoła podstawowa klasy I-III, szkoła podstawowa klasy IV-VI, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

W ramach każdej grupy wiekowej przygotowane zostały różne cykle filmowe, odpowiednie do etapu rozwoju. Projekcje odbywać się będą raz w miesiącu w Teatrze Starym od października do czerwca.

Młodzi widzowie przed każdym filmem spotkają się z gościem specjalnym , który przybliży młodzieży formę lub tematykę filmu. Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję do spotkania z filmoznawcami, dziennikarzami, wykładowcami akademickimi i animatorami kultury oraz możliwość kontaktu z różnymi spojrzeniami na film, metodami jego analizy, różnymi sposobami mówienia o kinie.

„Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” to projekt pod patronatem pani Minister Edukacji Narodowej, pana Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, znanych reżyserów – Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, aktora - Jerzego Stuhra.

Jesteś tutaj: Start Innowacje Pedagogiczne, Projekty Europejskie Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej