piątek, 05 17th

ROK SZKOLNY 2005/2006

"Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy..."
M. Konopnicka

Święto Niepodległości - 11 listopada

Dnia 09.11.2005r odbył się uroczysty apel dla klas młodszych z okazji 87 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel przygotowała klasa III "c" pod kierunkiem pani Alicji Pruchniak i przy udziale chóru szkolnego pod kierunkiem pana Ryszarda Danielewicza. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Partyzanci ze Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej, którzy przybliżyli uczniom klas I – III historię walk o niepodległość Polski.

Wiadomości zdobyte w tak atrakcyjny dla uczniów sposób z pewnością można uznać za trwałe, zaś zagadnienia dotyczące edukacji patriotycznej wynikające z Programu Wychowawczego Szkoły za zrealizowane w sposób pełny i rzetelny.

Takie uroczystości są niezwykłą okazją do spotkania pokoleń. Wszyscy potrzebujemy chwili refleksji i przypomnienia bohaterów tamtych dni, o których nie wolno nam zapomnieć.

W pracy dydaktyczno – wychowawczej szkoły staramy się przekazywać i wpajać uczniom wartości patriotyczne, aby pamiętali i byli dumni, że są Polakami, a słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” miały dla nich wartość nadrzędną.

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2005/2006 Aktualności 2005/2006 Święto Niepodległości