czwartek, 05 16th

ROK SZKOLNY 2005/2006

„Konkurs legend lubelskich”

Skąd się wzięła nazwa naszego miasta- Lublin?
Co to była „Czarcia Łapa”?
Dlaczego nie można dotykać „kamienia nieszczęścia”?
Na te i inne pytania szukały odpowiedzi dzieci, przygotowujące się do konkursu „LEGENDY I GAWĘDY LUBELSKIE”. Konkurs poprzedził cykl wycieczek po Lublinie w miejsca związane z historią miasta.
Następnie w klasach dzieci szukały w książkach i internecie informacji o legendach i gawędach. Chętni uczniowie mozolnie ćwiczyli opowiadanie wybranej legendy.
Wreszcie nadszedł czas podzielenia się swoja wiedzą z rówieśnikami. Zmaganiom uczniów dopingowali rówieśnicy i nauczyciele a oceniała komisja konkursowa.
Wszystkie dzieci opowiadające legendy wykazały się bogatym słownictwem i rozległą wiedzą o historii Lublina.
Gawędziły tak ciekawie, że wzbudziły podziw w oczach rówieśników oraz nauczycieli.
Cały konkurs przyniósł dzieciom wiele ciekawych informacji na temat legend Lublina oraz był okazją do niezapomnianych wzruszeń.
Oto legendy które opowiadały dzieci:

• „ Czarcia Łapa”
  • „ Na początku był lin”
  • „ Herb Lublina z koziołkiem”
  • „ Sen Leszka Czarnego”
  • „ Duch Ojca Ruszla”
  • „ Kamień nieszczęścia”
  • „ Duch z zegara”
  • „ Złodziej Krzyża Świętego”
  • „ Tajemniczy skarb”

Wśród „Gawędziarzy” byli uczniowie klas I – III naszej szkoły.

Komisja ocenia uczestników konkursu.

Laureatka i zdobywczyni I nagrody, Klara SKÓRSKA, klasa II c.

P. Dyr. Elżbieta STASIAK wręcza nagrody wyróżnionym uczniom.

Wspólne zdjęcie uczestników konkursu z: Komisją konkursową, Dyrekcją Szkoły i organizatorami.

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2005/2006 Aktualności 2005/2006 „Konkurs legend lubelskich”