piątek, 05 10th

ROK SZKOLNY 2008/2009

Język polski bliżej nas

Konkurs jest organizowany już trzeci rok z kolei i przeznaczony jest dla klas III - VI. Do konkursu przystąpiły wytypowane zespoły klasowe 3,4 - osobowe. Konkurs „Język polski bliżej nas” został przeprowadzony w dwóch etapach.
I etap obejmował test językowo - gramatyczny oraz dyktando do uzupełnienia w ciągu 45 minut. Został przeprowadzony w grudniu 2008r.
Prace I i II etapu konkursu oceniało specjalnie powołane jury w składzie: pani wicedyrektor mgr  Barbara Wanat, pani Maryla Dermanowska, pani Joanna Kahlan, pani Izabela Pytka, pani Aleksandra Kasperek.

Wyniki I etapu kl. III-IV

I miejsce-   IV c,

II miejsce-  IV b,

III miejsce- III c i IV a ,

IV miejsce- III b,

V miejsce – III a.

Do II etapu zakwalifikowały się   grupy, które uzyskały 60% punktów: IV c,  IV b, IV a,  III c.

Wyniki I etapu konkursu dla klas V-VI

I miejsce- VI d,

II miejsce- V d,

III miejsce- VI c,

IV miejsce-  V a,

V miejsce- VI a,

VI miejsce- V c

VII miejsce- VI b

VIII miejsce- VI b

Do II etapu konkursu  zakwalifikowały się następujące reprezentacje klas : VI d, V d, VI c, V a, VI a, V c, VI b.

II etap został przeprowadzony  16. 04. 2009  i składał się: z krótkiej scenki na podstawie utworu polskiego autora, afisza do tej scenki oraz odpowiedzi na  3 pytania.

Wyniki  II etapu dla klas III-IV:

I MIEJSCE- IVA,

II MIEJSCE- IIIC,

III MIEJSCE- IVB, IVC

KLASY V-VI

I MIEJSCE- VA ,

II MIEJSCE –VD,

III MIEJSCE –VIC,

IV MIEJSCE-VIA

V MIEJSCE- VC,

VI MIEJSCE – VID

Wszystkie występujące zespoły włożyły dużo pracy w przygotowanie oryginalnych  inscenizacji oraz afisza. Widać było zaangażowanie i ambicję uczestników konkursu. Jury miało trudne zadanie, aby wszystkich sprawiedliwie ocenić. Rozdanie nagród ze wszystkich konkursów organizowanych przez bibliotekę odbędzie się w drugiej połowie maja br. na specjalnie zorganizowanym apelu.

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2008/2009 Konkursy Język polski bliżej nas