ROK SZKOLNY 2011/2012

Centrum Nauki Kopernik

Dnia 19 kwietnia 2012r. uczniowie klas IV "a", IV "b", IV "c", V "a", V "b", V "c", VI "a", VI "c" naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Przy wejściu zobaczyliśmy ogromną kulę zawieszoną na suficie. Była w ciągłym ruchu. Dowiedzieliśmy się, że jest to wahadło Foucault Mogliśmy poznać ponad 450 eksponatów rozmieszczonych w tematycznych galeriach:

Świat w ruchu

Wypróbowaliśmy symulator trzęsienia ziemi oraz oglądaliśmy model ludzkiego szkieletu jadący na rowerze. Własnoręcznie produkowaliśmy prąd elektryczny, zobaczyliśmy jak powstaje tornado i doświadczyliśmy trzęsienia ziemi. Graliśmy również na własnych czołach i rękach.

Można tu było na wielkim zdjęciu satelitarnym Warszawy zobaczyć informacje o ekosystemach miejskich i posłuchać nagrań z wybranych części miasta. Ponadto na terenie galerii znajduje się symulator jazdy po alkoholu oraz modele pajęczyn utkanych przez pająki pod wpływem różnych narkotyków.

Strefa światła

Mogliśmy tu skorzystać z lustra weneckiego oraz tworzyć barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych.

Korzenie cywilizacji

W tej galerii słuchaliśmy archiwalnych nagrań Polskiego Radia. Oglądaliśmy też wielką instalację ukazującą historię koła od kół kamiennych i drewnianych poprzez koła samochodowe i rowerowe do płyt winylowych i kompaktowych.

Zaskoczył nas robot, który na podstawie trzech słów układał limeryki.

Niestety bardzo szybko nadszedł czas powrotu do domu.

Wrócimy tu niedługo!!!

Jesteś tutaj: Start ROK SZKOLNY 2011/2012 Wydarzenia Klasowe Centrum Nauki Kopernik