środa, 05 15th

ROK SZKOLNY 2012/2013

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W dniu 26 września 2012r. w ramach programu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń” uczniowie klas I - VI po raz kolejny zostali przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wbrew powszechnemu mniemaniu udzielanie pierwszej pomocy nie jest leczeniem, a ratowaniem i utrzymaniem przy życiu. Polega na niedopuszczeniu do powstania dodatkowych uszkodzeń i stworzeniu bezpiecznych warunków do czasu udzielenia właściwej opieki lekarskiej. Pod bacznym okiem Ratownika Medycznego pana Marcina Sutryka uczniowie mieli możliwość praktycznych ćwiczeń na fantomach i układania swoich kolegów w pozycji bezpiecznej.