środa, 05 15th

ROK SZKOLNY 2012/2013

Wycieczka do Studium Medycznego

W dniu 10 października 2012r. w ramach programu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń” uczniowie klas I - III byli na wycieczce w Medycznym Studium Zawodowym im. prof. Stanisława Liebharta przy ul. Jaczewskiego 5. Naszą przygodę w Studium zaczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej. Poznaliśmy bogatą i wieloletnią tradycję szkoły, która cały czas się rozwija, zwiększając bazę dydaktyczną, tworząc nowe kierunki. Przyszli ratownicy medyczni demonstrując na fantomach zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawili naszym uczniom tak trudną wiedzę. Każdy uczeń pod bacznym okiem ratowników, wyposażony w rękawice i maski mógł sam spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy na fantomach dzieci, noworodków i osób dorosłych. Następnie zwiedziliśmy bogato wyposażoną pracownię anatomii. Każdy uczeń mógł zobaczyć jak wyglądają wewnętrzne organy człowieka i jego kościec. Po takich przeżyciach udaliśmy się do pracowni chemicznej, w której na chwilę zamieniliśmy się w prawdziwych chemików wykonując różne doświadczenia. W sali opiekunek dziecięcych czekała na nas niespodzianka – przyszłe opiekunki dziecięce przygotowały dla nas przedstawienie pt. „Na straganie” wg. wiersza J. Brzechwy. Opowiedziały nam o obecnej nauce i swojej przyszłej pracy. Wycieczka była bardzo ciekawa. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń, nowej wiedzy i umiejętności.